در حال بارگذاری سایتهای برق - مجله دانشکده برق شریف ...

مجله دانشکده برق شریف


شرح:
  مهندسی برق بر دو پایه فیزیک و ریاضیات تکیه نموده و ضمن امتزاج مناسب آنها با فنون مهندسی، کاربرد وسیعی در علوم و تکنولوژی یافته است. رشته مهندسی برق به واسطه ماهیت فراگیر خود، هر روز شاخه های جدیدتری از صنعت را گسترش داده و روش های نوینی را پیش روی می گشاید. خودکارسازی، تولید وانتقال انرژی، ماشین های محاسب و پردازش گرهای الکترونیکی، ارتباطات زمینی، سنجش  پزشکی، ابزار الکترونیک هواپیمایی و رادارها تنها برخی از زمینه های کاربردی هستند که در قلمرو مهندسی برق قرار دارند. مهندسی برق با وجود آن که از فنون جدید مهندسی است، در اندکی بیش از یک قرن سابقه خود، وسیع ترین کاربردها را در میان رشته های مهندسی یافته و امروزه کمتر ابزار، قطعه یا سیستمی را می توان یافت که فاقد قطعات الکتریکی یا الکترونیکی باشد.

دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف در سال 1345 با پذیرش اولین دوره دانشجویان دوره کارشناسی تاسیس گردید. در سال 1355 دوره کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) و در سال 1369 دوره دکترا در این دانشکده تاسیس شد. این دانشکده از بدو تاسیس جزو پرافتخارترین دانشکده ها در سطح کشور بوده است، به گونه ای که معمولاً هر ساله 60 تا 70 درصد رتبه های نخست آزمون سراسری در این دانشکده پذیرفته می شوند و بسیاری از دانشجویان المپیادهای ریاضی و فیزیک، تحصیل در این دانشکده را بر میگزینند. همچنین می توان گفت در سال های اخیر حائزین رتبه های اول تا سوم المپیادهای علمی سراسر کشور در رشته مهندسی برق از دانش آموختگان این دانشکده بوده اند. آمار آزمون کارشناسی ارشد مهندسی برق نیز نشان می دهد که بیش از 80 درصد دانش آموختگان این داشکده دردوره های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه و یا سایر دانشگاه های معتبر پذیرفته می شوند.

دانشکده مهندسی برق در حال حاضر در گرایش های الکترونیک، قدرت، کنترل و مخابرات دارای دوره های کارشناسی و در گرایش های الکترونیک، قدرت(سیستم های قدرت)، قدرت(الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی)، مهندسی پزشکی(بیوالکتریک)؛ مخابرات(سیستم)، مخابرات(ماکرویو و نوری) و مخابرات (رمز) دارای دوره های کارشناسی ارشد و دکتراست. هم اکنون در دوره کارشناسی حدود 800، کارشناسی ارشد حدود 200 و دکترا 70 دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

این دانشکده در حال حاضر از تجربیات و دانش 52 عضو هیات علمی تمام وقت در گرایش های مختلف بهره مند می باشد. گفتنی است پژوهشکده الکترونیک در دانشگاه صنعتی شریف با امکانات ویژه خود، همچنین پژوهشگاه نیرو، مرکز تحقیقات مخابرات، پژوهشکده سیستم های پیشرفته و بسیاری از مراکز تحقیقاتی کشور در پروژه های کارشناسی ارشد و دکترا با این دانشکده همکاری دارند. دانشکده در حال حاضر دارای 43 آزمایشگاه آموزشی تحقیقاتی می باشد که در تخصص های مختلف مشغول به فعالیت می باشند.
 
,Sharif University of Technology,Tehran, Iran
Please Send your comments to mohseni@sharif.ir


اضافه شده در تاریخ : 1 اسفند ماه ، 1387 بازدید: 5000 رای: 7 (4 تعداد آراء)
»» مشاهده سایت | به این سايت رای دهید | جزئیات


سه شنبه 14 مهر ماه 1394

تبلیغات